Ukraina. Przy granicy z Białorusią odbędą się ćwiczenia struktur siłowych

2021-11-18 09:54 aktualizacja: 2021-11-18, 10:08
Fot. PHILIPP GUELLAND PAP/EPA
Fot. PHILIPP GUELLAND PAP/EPA
Wkrótce w obwodzie rówieńskim na Ukrainie, przy granicy z Białorusią, mają odbyć się ćwiczenia z udziałem wszystkich struktur siłowych - podała policja w komunikacie. Obecnie - jak zapewnia straż graniczna - sytuacja jest pod kontrolą.

W środę w mieście Warasz w obwodzie rówieńskim odbyła się narada pod kierownictwem głównego komendanta policji Ihora Kłymenki poświęcona sytuacji na granicy Ukrainy i Białorusi. Wkrótce w regionie przygranicznym mają odbyć się "duże" ćwiczenia z udziałem wszystkich struktur siłowych, obrony terytorialnej i formacji obywatelskich - czytamy w komunikacie policji.

Przedstawiciel straży granicznej zapewnił, że obecnie sytuacja jest pod kontrolą, obrona granicy jest wzmacniana, a jej szczelność zwiększana.

Kłymenko zaapelował do mieszkańców przygranicznych terytoriów o zgłaszanie na policję "podejrzanych osób" przebywających w ich miejscowościach. "Naszym wspólnym celem jest niedopuszczenie do kryzysu migracyjnego i masowych zamieszek" - oznajmił.

Brygada szybkiego reagowania Gwardii Narodowej Ukrainy poinformowała na Facebooku, że wysłała już na zachód kraju swoje siły do obrony granicy.

Granica Ukrainy i Białorusi ma długość ponad tysiąca kilometrów.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

dsk/