MZ znów roześle SMS. Chodzi o możliwość wcześniejszego przyjęcia dawki przypominającej

2021-11-25 09:45 aktualizacja: 2021-11-25, 10:06
Fot. PAP/Rafał Guz
Fot. PAP/Rafał Guz
Przez najbliższe trzy dni – od czwartku do soboty – osoby 50 plus, które są w pełni zaszczepione dostaną wiadomość SMS o możliwym wcześniejszym przyjęciu szczepienia dawką przypominającą – przekazało PAP Ministerstwo Zdrowia.

Zgodnie z rekomendacjami Rady Medycznej, resort dopuścił u osób powyżej 50 lat szczepienie dawką przypominająca po pięciu miesiącach od zakończenia szczepień podstawowych.

"UWAGA: Krótsze odstępy między dawkami szczepionki COVID w Twojej grupie wiekowej. Już dziś zapisz się na dawkę przypominającą. Więcej na stronie szczepimysie" – takiego SMS-a od czwartku do soboty otrzymają 3 mln osób.

Wszystkim tym osobom minął już pięciomiesięczny okres od pełnego zaszczepienia jedną dawką (Johnson & Johnson) lub dwoma dawkami (Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca) przeciw COVID-19 i wszystkie te osoby mają już wystawione e-skierowania na szczepienie przypominające. Oznacza to, że już mogą zaszczepić się drugą bądź trzecią dawką.

"UWAGA: Krótsze odstępy miedzy dawkami szczepionki COVID w Twojej grupie wiekowej. Już (data) zapisz się na dawkę przypominającą. Więcej na stronie szczepimysie" – taką z kolei wiadomość SMS otrzymają wszyscy ci, którym okres pięciu miesięcy od pełnego zaszczepienia jeszcze nie minął. Ministerstwo Zdrowia w wiadomości tekstowej wskaże dokładną datę, od kiedy osoba 50 plus będzie mogła skorzystać z dawki przypominającej.

W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia wysłało 15,5 mln SMS-ów do wszystkich w pełni zaszczepionych z informacją o możliwości i terminie przyjęcia dawki przypominającej. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

dsk/