Kobieta śmiertelnie potrącona przez pociąg. Przechodziła przez tory w miejscu niedozwolonym

2021-11-25 10:49 aktualizacja: 2021-11-25, 10:56
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Z powodu śmiertelnego potrącenia osoby, która w miejscu niedozwolonym przechodziła przez tory kolejowe, na trasie między a Poznaniem Antoninkiem (linia Warszawa – Poznań) występują obecnie utrudnienia w ruchu kolejowym.

Jak poinformował PAP Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK, do wypadku doszło w czwartek ok. godz. 8.40. między Swarzędzem a Poznaniem Antoninkiem, na linii Warszawa – Poznań.

"Osoba nieuprawniona - poza miejscami do tego przeznaczonymi - wtargnęła pod pociąg, który jechał z Warszawy do Szczecina. Okoliczności tego zdarzenia będzie wyjaśniać prokurator, a także nasze służby, które także biorą udział w działaniach na miejscu zdarzenia" – podkreślił.

Śledziński dodał, że "podróżni, którzy byli w pociągu biorącym udział w tym zdarzeniu mogą kontynuować podróż pociągiem z Krakowa do Szczecina, więc mają zapewnioną możliwość dalszej podróży do miejsca docelowego" – zaznaczył.

Ruch kolejowy utrudniony

Śledziński dodał, że z powodu prowadzonych działań służb jeden z torów jest nieprzejezdny. "Pociągi korzystają z sąsiedniego toru, więc to zdarzenie nie powinno mieć większego wpływu na rozkład jazdy" – wskazał Śledziński.

"W takich przypadkach po raz kolejny przypominamy i apelujemy, by przechodząc przez tory korzystać wyłącznie z przeznaczonych do tego miejsc. Wchodzenie na tory w miejscach do tego niewyznaczonych jest ogromnym zagrożeniem" – podkreślił Śledziński. (PAP)

Autorka: Anna Jowsa

mmi/

TEMATY: