Donald Tusk o Jarosławie Kaczyńskim: wódz uciekł z pola bitwy

2021-11-25 11:49 aktualizacja: 2021-11-25, 15:33
Donald Tusk Fot. PAP/Rafał Guz
Donald Tusk Fot. PAP/Rafał Guz
Jarosław Kaczyński zniknął w najbardziej krytycznym dla Polski momencie, ma całą władzę, ale nie podejmuje żadnych decyzji, wódz uciekł z pola bitwy - napisał w czwartek na Twitterze lider PO Donald Tusk.

"Jarosław Kaczyński zniknął w najbardziej krytycznym dla Polski momencie. Ma w ręku całą władzę, a nie podejmuje żadnych decyzji. Decyzji, od których zależy życie tysięcy ludzi i bezpieczeństwo kraju. Wódz nam uciekł z pola bitwy" - napisał przewodniczący PO.

Prezes rządzącego PiS i wicepremier Kaczyński wykonuje w rządzie zadania Przewodniczącego Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych.

W październiku potwierdził nieoficjalne informacje, że zamierza opuścić rząd. W ubiegłym tygodniu powiedział w Polskim Radiu24, że być może będzie konieczne przedłużenie jego obecności w rządzie. Być może będzie konieczne, żeby to przedłużyć - mówił. Pytany o odejście z rządu, z funkcji wicepremiera ds. bezpieczeństwa w kontekście sytuacji na granicy z Białorusią, odparł, że nie jest niezstąpiony.

mar/