Atak nożowników w toalecie przy Dworcu Zachodnim

2021-11-30 08:01 aktualizacja: 2021-11-30, 17:04
Fot. PAP/Marcin Obara
Fot. PAP/Marcin Obara
Policjanci z komendy na warszawskiej Ochocie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w rejonie Dworca Zachodniego przy użyciu noża dokonali rozboju na pokrzywdzonym, któremu zabrali dwa tysiące złotych. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło toalecie publicznej w rejonie Dworca Zachodniego w Warszawie. Według ustaleń śledczych do pokrzywdzonego podeszło dwóch mężczyzn. Przystawili mu nóż do brzucha i zażądali pieniędzy. Pokrzywdzony oddał sprawcom dwa tysiące złotych w gotówce.

Jak poinformował PAP podkom. Karol Cebula z komendy na warszawskiej Ochocie, sprawą zajęli się funkcjonariusze zajmujący się przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu. "Policjanci ustalili rysopisy mężczyzn, którzy dokonali tego przestępstwa" - podkreślił podkomisarz.

"Kryminalni znając wygląd sprawców ustalili również miejsca, w których mogą przebywać. Podczas sprawdzania przejścia podziemnego w okolicy Dworca Zachodniego zauważyli dwóch wytypowanych wcześniej mężczyzn" - zaznaczył policjant.

Policjanci zatrzymali 33-latka oraz 29-latka. Po przewiezieniu mężczyzn na komendę u starszego znaleziono marihuanę.

Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie postawiono im zarzut rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. "Dodatkowo 33-latek odpowie jeszcze za posiadanie narkotyków" - dodał.

Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

kgr/