Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej może zostać zwołana 11 grudnia

2021-11-30 21:16 aktualizacja: 2021-11-30, 21:20
 Małgorzata Kidawa-Błońska  i wiceprzewodniczący PO Borys Budka Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Małgorzata Kidawa-Błońska i wiceprzewodniczący PO Borys Budka Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej może zostać zwołana w sobotę 11 grudnia, być może odbędzie się w formie zdalnej - ustalił we wtorek zarząd PO. Ostateczną decyzję o zwołaniu rady ma podjąć przewodniczący Donald Tusk.

Zarząd Krajowy PO zebrał się we wtorek w trybie zdalnym częściowo w nowym składzie - brali w nim udział nowi przewodniczący regionów PO, wybrani 23 października.

Decyzje o dalszym uzupełnieniu składu zarządu, m.in. o wyborze kilku nowych wiceprzewodniczących (w sumie ma być ich do 10, z czego połowę mają stanowić kobiety) ma podjąć najbliższa Rada Krajowa PO. O jej zwołaniu w tym terminie debatował właśnie we wtorek zarząd.

"Ustaliliśmy, że jest możliwe zwołanie Rady Krajowej na 11 grudnia, ale decyzja nie zapadła. Możliwe będzie też, że rada odbędzie się częściowo w trybie zdalnym" - powiedział PAP rzecznik PO Jan Grabiec.

Ostateczna decyzja ma zapaść w najbliższych dniach, a radę zwoła ewentualnie przewodniczący PO Donald Tusk. Poza tym przedmiotem obrad zarządu były "bieżące sprawy robocze, dotyczące Platformy", m.in. plany PO na najbliższe miesiące.

Z informacji PAP wynika, że na funkcje koordynatora konwencji programowych wybrany został Bartłomiej Sienkiewicz. (PAP)

Autor: Piotr Śmiłowicz

io/