Omikron coraz bliżej? Cztery podejrzenia infekcji nowym wariantem w Wiedniu

2021-12-01 18:23 aktualizacja: 2021-12-01, 19:23
Fot. PAP/Roman Zawistowski
Fot. PAP/Roman Zawistowski
Władze Wiednia poinformowały w środę o czterech przypadkach podejrzenia infekcji wariantem Omikron. Wszystkie te osoby powróciły z RPA, a infekcja ma łagodny przebieg – podaje Vienna Online.

"Szczegółowe sekwencjonowanie wciąż jest w toku” – wyjaśnia Sonja Ficht, rzeczniczka służby medycznej. Zakażeni to trzej mężczyźni i jednak kobieta, którzy powrócili z podróży z RPA przez Zimbabwe i Mozambik. „U wszystkich tych czterech osób infekcja ma łagodny przebieg” – dodaje Ficht.

Rzeczniczka po raz kolejny zaapelowała do wszystkich powracających z RPA o niezwłoczne poddanie się testom. „Osoby te powinny również poinformować, że wracają z podróży. Może to przyspieszyć proces testowania” – podkreśliła.

Śledzenie ewentualnych kontaktów w tych czterech przypadkach jest obecnie prowadzone przez AGES (Austriacka Agencja ds. Zdrowia).

Zakaz przylotów z krajów Afryki południowej obowiązuje od ostatniej soboty i dotyczy RPA, Lesotho, Botswany, Zimbabwe, Mozambiku, Namibii i Eswatini. Zakaz nie obejmuje jedynie obywateli Austrii, którzy przybyli z tych kierunków. Muszą oni jednak obowiązkowo wykonać test PCR i odbyć 10-dniową kwarantannę. (PAP)

Autorka: Marzena Szulc

ja/