Wiceminister rozwoju i technologii: przygotowujemy pakiet osłonowy dla dyskotek

2021-12-08 08:09 aktualizacja: 2021-12-08, 11:36
Fot. VALENTIN FLAURAUD PAP/EPA
Fot. VALENTIN FLAURAUD PAP/EPA
Przygotowujemy pakiet osłonowy dla klubów tanecznych, dyskotek i tych wszystkich miejsc, które od 15 grudnia będą w pełnym lockdownie - zapowiedziała wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk. Jak dodała, pakiet ten może kosztować kilkadziesiąt milionów złotych.

W związku z sytuacją epidemiczną związaną z Covid-19, rząd od 15 grudnia wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa, m.in. zmniejszone będą limity osób w transporcie, restauracjach, kinach. Zamknięte będą też kluby, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia. Wyjątkiem będzie noc sylwestrowa (31.12-1.01).

Semeniuk w PR24 powiedziała, że na prośbę i z polecenia szefa MRiT Piotra Nowaka oraz premiera Mateusza Morawieckiego, przygotowywany jest pakiet osłonowy "dla przede wszystkim klubów tanecznych, dyskotek, wszystkich tych miejsc, które od 15 grudnia będą w pełnym lockdownie".

"Chcemy, aby ten pakiet osłonowy został wprowadzony jak najszybciej i wdrożony. Pracujemy nad ustaleniami, wykorzystując instrumenty już poprzednich tarcz antykryzysowych, czyli mówię tutaj m.in. o ZUS, postojowym" - wyjaśniła wiceminister.

Przekazała, że we wtorek w toku rozmów z rożnymi przedsiębiorcami, ustalała jego szczegóły. "W tym tygodniu chcę zaplanować takie spotkanie właśnie z klubami tanecznymi, dyskotekami, aby rozwiać różnego rodzaju wątpliwości" - zapowiedziała.

Semeniuk wyraziła nadzieję, że obostrzenia, które są wprowadzane nie będą trwały długo.

Pytana, ile będzie kosztować przygotowywany pakiet osłonowy, wiceminister odparła: "Dziś mogę powiedzieć, tylko i wyłącznie o kwestii dyskotek, klubów tanecznych - to jest kilkadziesiąt milionów złotych. Wartość szacunkowa ostateczna zostanie na pewno przedłożona niebawem. Dzisiaj mówimy o kilku kodach, de facto o trzech kodach PKD, które są związane właśnie z działalnością klubów tanecznych i dyskotek" - wyjaśniła Semeniuk. (PAP)

Autor: Aneta Oksiuta

dsk/