Szef MON przyjął trzecią dawkę szczepionki. "Tylko od nas zależy, jak szybko pokonamy epidemię"

2021-12-10 14:05 aktualizacja: 2021-12-10, 16:12
Mariusz Błaszczak. Fot. Twitter/Mariusz Błaszczak
Mariusz Błaszczak. Fot. Twitter/Mariusz Błaszczak
Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że przyjął trzecią dawkę szczepionki przeciw Covid-19. W mediach społecznościowych zachęca innych do udziału w programie szczepień i tym samym do wzięcia odpowiedzialności za walkę z pandemią.

"Przyjąłem trzecią dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi. Tylko od nas zależy, jak szybko pokonamy epidemię. Zachęcam wszystkich do udziału w programie szczepień. Bądźmy bezpieczni i odpowiedzialni" - napisał w piątek na Twitterze Błaszczak. Zamieścił też swoje zdjęcie z gabinetu lekarskiego.

W Polsce dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło już blisko 4,3 mln osób – podano w piątek na stronach rządowych. Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciw COVID-19 wynosi ponad 43,7 mln. W pełni zaszczepionych jest ponad 20,6 mln obywateli.

W piątek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski, powołując się na dane z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (PZH) ocenił, że szczepienie przeciwko COVID-19 zmniejsza 60-krotnie prawdopodobieństwo zgonu.

Badania potwierdziły 24 991 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 571 osób z COVID-19 – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Od początku epidemii wykryto ponad 3,7 mln zakażeń, zmarło blisko 88 tys. osób. (PAP)

Autor: Krzysztof Kowalczyk

dsk/