Uwaga na gęste mgły! Mogą ograniczać widoczność

2021-12-10 19:49 aktualizacja: 2021-12-10, 22:36
Fot.  PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
W nocy z piątku na sobotę spodziewane są mgły osadzające szadź. Miejscami ograniczać będą widzialność do ok. 100 m. Najchłodniej będzie na Pomorzu i w regionach podgórskich, nawet do minus 9 stopni – powiedziała PAP synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

"Już w piątek wieczorem zacznie przybywać mgieł. W nocy będzie ich bardzo dużo. Będą miejscami ograniczały widzialność do ok. 100 m. I będą to mgły osadzające szadź, ponieważ w nocy temperatury miejscami będą ujemne, nawet zdecydowanie ujemne" – podkreśliła synoptyk IMGW.

Zaznaczyła, że najchłodniej w nocy ma być na Pomorzu i w rejonach podgórskich. Tam lokalnie spodziewana jest temperatura nawet minus 9 stopni Celsjusza. "W głębi kraju może być ok. minus 4, minus 6 stopni. Na krańcach wschodnich ma być najcieplej. Wschodnie Mazowsze, wschodnia Lubelszczyzna, Podlasie z temperaturą na poziomie ok. 0 stopni, 1 stopnia na minusie" – podała Tomczuk.

Na północy kraju może spaść nawet 10 cm śniegu, na Suwalszczyźnie do ok. 5 cm. "Na krańcach wschodnich możliwy deszcz ze śniegiem, słaby deszcz" – powiedziała synoptyk IMGW.

Wiatr na ogół słaby. (PAP)

Autorka: Inga Domurat

io/

TEMATY: