Firmowe spotkania wigilijne w Koninie zakończone interwencją policji

2021-12-18 16:08 aktualizacja: 2021-12-19, 08:11
Fot. PAP/Marcin Bielecki
Fot. PAP/Marcin Bielecki
Zamiast dzielić się opłatkiem, czy wymieniać prezentami – uczestnicy firmowych wigilii obrzucali się wyzwiskami. Świąteczne spotkania dwóch firm w restauracji w Koninie zakończyła interwencja policji.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem w jednej z restauracji w Koninie (wielkopolskie). Jak powiedział PAP oficer prasowy KMP w Koninie asp. Sebastian Wiśniewski, „doszło tam do awantury pomiędzy pracownikami dwóch firm. Na miejsce zostało skierowanych 6 patroli policji, z uwagi na liczbę osób biorących udział w tych spotkaniach” – powiedział.

„Interwencja zakończyła się na miejscu, strony zostały pouczone o możliwościach prawnych wniesienia zawiadomienia. Zabezpieczony został również monitoring w przypadku, gdyby miało tam dojść do przestępstwa ściganego z urzędu” – dodał.

Wiśniewski wyjaśnił, że z informacji, które posiada wynika, że spotkania – mimo, że odbywały się w jednej restauracji – to miały miejsce w dwóch osobnych salach.

„W pewnym momencie pomiędzy pracownikami tych firm doszło do jakiejś potyczki słownej, a później do przepychanek. Pozostali uczestnicy spotkań wigilijnych wezwali więc na miejsce policję” – podkreślił.

Dodał, że dotychczas w sprawie nikt nie został zatrzymany. (PAP)

Autor: Anna Jowsa
io/