Portugalskie media: Paulo Sousa zainteresowany pracą dla brazylijskiego klubu

2021-12-22 15:41 aktualizacja: 2021-12-22, 15:50
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousa Fot.  PAP/Radek Pietruszka
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousa Fot. PAP/Radek Pietruszka
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousa nie zostanie szkoleniowcem CR Flamengo. Zatrudni on bowiem trenera Benfiki Lizbona Jorge Jesusa, poinformowały portugalskie media. Szkoleniowcem biało-czerwonych zainteresowany jest za to inny brazylijski klub Internacional.

Sportowa gazeta “Record” utrzymuje, że podczas ostatniego weekendu wysłannicy CR Flamengo doszli do porozumienia z Jesusem, który miałby niebawem opuścić Benficę. Z ustaleń gazety wynika, że mógłby on objąć stery drużyny z Rio de Janeiro już w styczniu.

Z kolei według lizbońskiego portalu MaisFutebol do rozpoczęcia przez portugalskiego szkoleniowca pracy z CR Flamengo brakuje jedynie podpisania umowy pomiędzy brazylijskim klubem a Benficą.

Informacje portugalskich mediów kończą spekulacje dotyczące możliwości zakontraktowania przez Flamengo Paulo Sousy. Według brazylijskiego portalu Globo Esporte przedstawiciele władz klubu z Rio de Janeiro mieli bowiem w sobotę rozmawiać w Lizbonie z selekcjonerem reprezentacji Polski o możliwości objęcia tego zespołu.

Globo Esporte twierdzi tymczasem, że zainteresowany sprowadzeniem Sousy jest inny brazylijski klub – SC Internacional Porto Alegre. Jego władze oczekują odpowiedzi ze strony portugalskiego trenera. Według ustaleń portalu brazylijscy działacze piłkarscy mieli mu zaproponować dwuletni kontrakt.

Z Lizbony - Marcin Zatyka (PAP)

io/