Zoo na południu Francji tymczasowo zamknięto po ucieczce dziewięciu wilków

2021-12-25 18:31 aktualizacja: 2021-12-25, 18:38
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK
Zoo w Montredon-Labessonnie na południu Francji trzeba było tymczasowo zamknąć po ucieczce grupy dziewięciu wilków z jednego z wybiegów w czasie, gdy na terenie ogrodu przebywali zwiedzający - poinformowała w sobotę stacja BBC. Nikt nie ucierpiał w związku z zajściem.

"Doszło do incydentu związanego ze sforą wilków (...). Właściciel (zoo) musiał zastrzelić cztery z nich, pozostałe pięć zostało tymczasowo uśpionych przez wyspecjalizowane służby, które wezwano na miejsce zdarzenia" - przekazał Fabien Chollet, sekretarz generalny prefektury Tarn, w której znajduje się zoo.

"Gdy wilki przebywały poza stałym miejscem pobytu, w zoo nie było wielu odwiedzających, a ludziom w żadnym momencie nie zagrażało bezpośrednie niebezpieczeństwo" - zapewnił.

Ogród zoologiczny Trois Vallees zajmuje obszar o powierzchni 60 hektarów i jest domem dla około 600 zwierząt 70 różnych gatunków.

Zoo ma pozostać zamknięte do połowy stycznia przyszłego roku z powodu - jak poinformowano - pilnych prac konserwacyjnych. (PAP)

kgr/