Ostrzeżenia dla kierowców przed śniegiem z deszczem i mżawkami

2021-12-29 16:59 aktualizacja: 2021-12-29, 17:30
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Opady deszczu i mżawki występują obecnie na przeważającym obszarze kraju; z kolei opady śniegu i śniegu z deszczem występują w województwie pomorskim i małopolskim, a mgła w województwach: świętokrzyskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim - ostrzegła GDDKiA.

Według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ze środowego popołudnia, wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na trasach podległych dyrekcji pracuje 135 pojazdów do zimowego utrzymania.

Jak podała GDDKiA, pogoda ma wpływ na warunki jazdy w niektórych regionach kraju; opady mżawki i deszczu występują na terenie województwa: kujawsko-pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, opolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego.

Opady śniegu i śniegu z deszczem występują na terenie województwa pomorskiego i małopolskiego. Z kolei mgła występuje w województwach: świętokrzyskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w tych rejonach.

Według Dyrekcji, po południu i wieczorem będzie zachmurzenie duże, gdzieniegdzie opady, na zachodzie deszczu, w centrum deszczu, miejscami marznącego powodującego gołoledź, a na wschodzie śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem, pod wieczór również w deszcz marznący, powodujący gołoledź. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od -5 st. C na północnym wschodzie, około 1 st. C w centrum, do 5 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, z kierunków południowych.(PAP)

Autor: Marcin Chomiuk

dsk/