Norweskie media: wyniki Polaków to upokorzenie dla kibiców

2022-01-03 22:36 aktualizacja: 2022-01-03, 22:38
Fot. PAP/Grzegorz Momot
Fot. PAP/Grzegorz Momot
Słabe wyniki reprezentantów Polski, a zwłaszcza Kamila Stocha, w Turnieju Czterech Skoczni, są w Norwegii oceniane jako szok, autodestrukcja i upokorzenie dla milionów kibiców biało-czerwonych.

„Fakt że Kamil Stoch nawet nie zakwalifikował się do konkursu w Innsbrucku i został wycofany z turnieju musi być jak uderzenie w twarz dla narodu, który wręcz szaleje za skokami narciarskimi. Obawialiśmy się go najbardziej, lecz to nie on okazał się naszym najgroźniejszym rywalem, lecz Ryoyu Kobayashi” - zaznaczył dziennik „Dagbladet”.

„Teraz Stoch przerwał TCS i jedzie do domu ze zrozumiałymi dla nas łzami w oczach i rozdartym sercem" - ocenił kanał telewizji NRK.

„Dyspozycja polskich skoczków jest dla nas tak zaskakująca, że aż niezrozumiała. Kamil Stoch, który w sezonie 2017/18 wygrał wszystkie cztery konkursy jest razem z Kobayashim i Svenem Hannawaldem, którzy też dokonali tej sztuki, jednym z trzech króli w 70-letniej historii tej imprezy. Nagle nie jest nawet cieniem samego siebie" - skomentował portal informacyjny "Nettavisen".

Zbigniew Kuczyński (PAP)

io/