Pijana rowerzystka ukarana mandatem 2,5 tys. zł

2022-01-04 16:08 aktualizacja: 2022-01-04, 16:14
Fot. PAP/Paweł Supernak
Fot. PAP/Paweł Supernak
Pijana 47-letnia rowerzystka, która jechała dk nr 70 w Zielkowicach (Łódzkie), za popełnione wykroczenie zapłaci 2,5 tys. zł kary. To jedna z pierwszych osób w regionie ukaranych według nowego taryfikatora kar, obowiązującego od początku roku.

Policjanci ruchu drogowego z komendy w Łowiczu zatrzymali w niedzielę rowerzystkę, która o godzinie 17.30 jechała drogą krajowa nr 70 w miejscowości Zielkowice. Okazało się, że kobieta była pijana.

"Badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. W związku ze zmianą taryfikatora, który obowiązuje od 1 stycznia policjanci ukarali kobietę mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Dotychczas była to kwota 500 złotych. Przypominamy jednocześnie, że poruszanie się pod wpływem alkoholu jednośladem po drodze, szczególnie o tak dużym natężeniu ruchu, stanowi zagrożenie zdrowia a nawet życia - zaznaczyła kom. Urszula Szymczak z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu.

Zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia, wprowadziły surowsze kary m.in. za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu - między 0,2 promila a 0,5 promila - oraz pod wpływem alkoholu powyżej 0,5 promila. W pierwszym przypadku cyklista zapłaci 1 tys. złotych, w drugim – 2,5 tys. zł.(PAP)

agm/ jjk/