Małopolska kurator oświaty: nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki

2022-01-07 15:26 aktualizacja: 2022-01-07, 19:11
 Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Przyznaję, że mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne, nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki - oceniła małopolska kurator oświaty Barbara Nowak w piątkowym wpisie w mediach społecznościowych.

"Zapewniam, że w Małopolsce uczniowie i nauczyciele są bezpieczni, bo realizowane są cele polityki państwa polskiego" - dodała Barbara Nowak w swoim wpisie na Twitterze.

Kurator nawiązała tym samym do swojej porannej wypowiedzi w Radiu ZET. Zapytana o to, czy szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe odpowiedziała, że absolutnie nie zgadza się z pomysłem, żeby kogokolwiek do czegokolwiek zmuszać. To jest wolna decyzja każdego wolnego człowieka – oceniła. Jak dodała, "konsekwencje stosowania tego eksperymentu nie są do końca stwierdzone".

Poranną wypowiedź kurator skrytykował m.in. minister edukacji Przemysław Czarnek. "Wypowiedź Pani Kurator Barbary Nowak uważam za szkodliwą i absolutnie nie zgadzam się z nią. Niezmiennie zachęcam wszystkich do szczepień" - czytamy w jego wypowiedzi przytoczonej w mediach społecznościowych resortu.

Sprawę skomentował też minister zdrowia Adam Niedzielski, który ocenił, że "takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację".(PAP)

kgr/