Puchar Świata w skokach. Wąsek jednak wystąpi w Zakopanem

2022-01-14 11:39 aktualizacja: 2022-01-14, 11:48
Paweł Wąsek, fot. PAP/Grzegorz Momot
Paweł Wąsek, fot. PAP/Grzegorz Momot
Paweł Wąsek jednak wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem. Dwa kolejne testy PCR na obecność Covid-19 dały u niego wynik negatywny - poinformował Polski Związek Narciarski.

W czwartek Wąsek i Dawid Kubacki mieli pozytywne wyniki na testu na COVID-19 i została podjęta decyzja, że obaj nie wystartują w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem.

Teraz wiadomo, że w piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego wystartuje 11 Polaków. Będą to: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Stefan Hula, Paweł Wąsek, Kacper Juroszek i Jan Habdas.

Ten ostatni zastąpił w kadrze Kamila Stocha, który w środę na rozgrzewce przed treningiem na Wielkiej Krokwi doznał urazu stawu skokowego.

Kubacki i Wąsek byli w czteroosobowym składzie drużyny, która w niedzielę w austriackim Bischofshofen zajęła piąte miejsce w konkursie PŚ.

W Zakopanem w sobotę odbędą się zawody drużynowe, a w niedzielę konkurs indywidualny, który poprzedzą piątkowe kwalifikacje.(PAP)

jjk