W Saksonii ukradziono drogę. Złodzieje wyrwali z ziemi dziesiątki ton kostki brukowej

2022-01-14 18:00 aktualizacja: 2022-01-15, 10:00
Fot. Twitter
Fot. Twitter
W Żytawie (Zittau) w Saksonii złodzieje wyrwali z ziemi 60 ton kostki brukowej z drogi przy dworcu towarowym. Nie wiadomo dokładnie, kiedy i w jaki sposób zaginęło 300 metrów kwadratowych bruku.

"Nieznani sprawcy ukradłi ogromną ilość bruku z dworca towarowego w saksońskim mieście Żytawa. Jak podała w tym tygodniu policja federalna, w grę wchodziło 60 ton kostki brukowej. Na powierzchni 300 metrów kwadratowych pozostał jedynie piasek" - pisze portal stacji mdr.

Pracownicy Deutsche Bahn zauważyli brak kostki i 10 stycznia poinformowali policję. Policja zawęziła czas popełnienia przestępstwa do dni pomiędzy 16 a 23 grudnia 2021 roku.

Wiadomo, że do wyrwania nawierzchni użyto ciężkiego sprzętu, np. małej koparki, a aby wywieźć łup potrzebna była ciężarówka.

Kwota szkody wynosi 30 tys. euro, ponieważ na 20 tys. euro szacuje się na samą naprawę drogi, a 9 tys. euro potrzeba na zakup kostki brukowej - informuje mdr.

Nie wiadomo, czy kostka brukowa pozostała w Saksonii, czy została przewieziona do innych, sąsiednich krajów. Policja prowadzi obecnie dochodzenie - jak to podkreślono - "we wszystkich kierunkach".

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

kgr/

TEMATY: