Kalisz. 8-latek dwukrotnie dźgnięty nożem w okolice serca jest w ciężkim stanie

2022-01-27 10:23 aktualizacja: 2022-01-27, 13:38
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
8-letni chłopiec z dwiema ranami kłutymi klatki piersiowej jest w ciężkim stanie, w tej chwili przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej – poinformował w czwartek rzecznik ostrowskiego szpitala Adama Stangret. Chłopca zraniła prawdopodobnie jego matka.

Do zdarzenia doszło w czwartek w jednym z mieszkań przy ul. Zamkowej w Kaliszu. Przed godziną 7 kaliska policja została zawiadomiona o rannym 8-letnim chłopcu. Służby – jak powiedział kom. Witold Woźniak – wezwał ktoś z rodziny.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że chłopiec ma ranę kłutą klatki piersiowej od noża, a sprawcą jest prawdopodobnie jego 33-letnia matka. Kobieta też była ranna.

"Matka z synem trafili do szpitali w Kaliszu i Ostrowie Wlkp." - powiedział kom. Woźniak.

Rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński podał, że kobieta jest na chirurgii. "Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo"- poinformował.

Chłopca przewieziono do szpitala w Ostrowie Wlkp. "Dziecko z dwiema ranami kłutymi klatki piersiowej trafiło do nas w stanie ciężkim. Po wykonaniu niezbędnych zabiegów przyjęto je na oddział intensywnej terapii dla dzieci" – poinformował rzecznik ostrowskiego szpitala Adama Stangret.

Na miejscu zdarzenia pracuje policja pod nadzorem prokuratora. "Na ten moment trudno mówić o szczegółach zdarzenia" – powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler. (PAP)

Autorka: Ewa Bąkowska

dsk/