Poszukiwany listem gończym wpadł przez brak maseczki w sklepie

2022-01-30 10:37 aktualizacja: 2022-01-30, 17:19
Fot. PAP/Piotr Nowak
Fot. PAP/Piotr Nowak
Policjanci zatrzymali 39-latka, który w sklepie w Bełchatowie (Łódzkie) nie nosił maseczki. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany listem gończym do odbycia kary więzienia.

Jak przekazała w niedzielę rzeczniczka bełchatowskiej policji nadkom. Iwona Kaszewska, interwencja miała miejsce w związku z rutynową kontrolą funkcjonariuszy, czy wprowadzone obostrzenia i nakazy sanitarne są przestrzegane.

"Tak było też w sobotę, kiedy wykonując swoje zadania na terenie jednego ze sklepów w Bełchatowie funkcjonariusze zauważyli mężczyznę bez maseczki. Na widok mundurowych mężczyzna wyraźnie był zdenerwowany" – mówiła Kaszewska.

Jak się okazało, po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych, 39-letni bełchatowianin jest poszukiwany listem gończym przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary więzienia.

Za niestosowanie się do nakazu zasłaniania ust i nosa w przestrzeni handlowej mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Następnie trafił do aresztu śledczego, gdzie najbliższy czas spędzi za wcześniejsze przewinienia. (PAP)

Autor: Bartłomiej Pawlak

dsk/