Warszawa. Mężczyzna chciał skoczyć z mostu Łazienkowskiego. Policjanci i strażnicy miejscy zapobiegli tragedii

2022-02-01 06:41 aktualizacja: 2022-02-01, 11:51
Fot. PAP/Paweł Supernak
Fot. PAP/Paweł Supernak
Policjanci z Komendy Rejonowej przy ul. Wilczej wraz ze strażnikami miejskimi zapobiegli tragedii. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna chciał skoczyć do Wisły z mostu Łazienkowskiego. Sytuację zauważył operator monitoringu i zawiadomił funkcjonariuszy.

Do dramatycznej sytuacji doszło późno w nocy. "Policjanci ze Śródmieścia otrzymali informację od operatora miejskiego monitoringu, że na krawędzi mostu Łazienkowskiego, tuż za jego barierkami stoi mężczyzna. Wszystko wskazywało na to, że osoba ta chce skoczyć do rzeki" - powiedział podinsp. Robert Szumiata ze śródmiejskiej komendy.

Informacja o tym, że mężczyzna przekroczył barierkę na środku mostu Łazienkowskiego, dotarła też do strażników miejskich.

Wspólnymi siłami funkcjonariuszom udało się przenieść 42-latka w bezpieczne miejsce. "Na pomoc wezwano pogotowie" - poinformowała Straż Miejska. Policjanci zaopiekowali się mężczyzną do czasu przybycia pogotowia ratunkowego, które przewiozło go na badania do szpitala przy ulicy Nowowiejskiej.(PAP)

Autorzy: Marta Stańczyk, Bartłomiej Figaj

kgr/