Dwie grupki warszawskich nastolatków w nietypowy sposób spędzały ferie, kradnąc ubrania

2022-02-04 15:33 aktualizacja: 2022-02-04, 20:02
Fot.  PAP/Albert Zawada
Fot. PAP/Albert Zawada
Zamiast wypoczywać i spędzać czas zimowych ferii na beztrosce, czterech nastolatków wybrało się do galerii handlowej na Mokotowie. Zostali przyłapani na kradzieży w jednym z sieciowych sklepów odzieżowych.

Na Mazowszu trwają zimowe ferie. Jednak nie wszyscy uczniowie spędzają ten czas w sposób, który można by pochwalić. Przykładem tego są dwie grupki nieletnich ujętych podczas kradzieży w jednym z sieciowych sklepów odzieżowych w galerii przy ulicy Wołoskiej.

Dwa wspólne patrole straży miejskiej i policji kontrolowały po południu 3 lutego galerię przy ulicy Wołoskiej. Około 16.30 zostali poinformowani o kradzieży w jednym ze sklepów odzieżowych. Na miejscu ochrona przekazała funkcjonariuszom dwóch chłopców w wieku 11 lat. Jak się okazało, nieletni złodziejaszkowie próbowali ukraść tam bluzki. Ich wartość pracownicy placówki oszacowali na 80 złotych. Na miejsce zdarzenia wezwano opiekunów obu chłopców.

"Jednak zanim przekazano im skruszonych urwisów, funkcjonariusze musieli zająć się parą innych amatorów cudzej własności przyłapanych w tym samym sklepie na kradzieży" - przekazali strażnicy. Okazało się, że dwaj 16-latkowie próbowali wynieść bez płacenia etui do telefonu i łańcuszek. Wartość tych przedmiotów wyceniono na 82 złote. Jak zaznaczyli strażnicy cała czwórka nieletnich została przekazana rodzicom. "Czeka ich jednak wizyta w wydziale ds. Nieletnich i Patologii miejscowego komisariatu policji" - dodali. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

kgr/