Kielecka policja szuka kierowcy, który uciekł z miejsca wypadku

2022-02-07 10:25 aktualizacja: 2022-02-07, 10:36
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Policja szuka kierowcy jaguara, który uciekł z miejsca niedzielnego wypadku na ulicy Warszawskiej w Kielcach. W zderzeniu dwóch samochodów ucierpiały dwie osoby, w tym trzyletnie dziecko.

Jak relacjonował Kamil Tokarski, rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji do wypadku doszło w niedzielę po godzinie 20 na ulicy Warszawskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Szydłówek Górny. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe opel i jaguar.

"Oplem podróżowały cztery osoby, dwie z nich - pasażerka i dziecko przetransportowano do szpitala. Kierowca jaguara i prawdopodobnie jadący z nim pasażerowie uciekli z miejsca zdarzenia. Ustalamy, kto kierował tym autem oraz okoliczności samego zdarzenia" - powiedział Tokarski.

Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach poinformował, że poszukiwania kierowcy cały czas trwają. "Nadal pracujemy w celu odnalezienia i zatrzymania kierowcy jaguara. Szukamy też świadków, jeżeli ktoś widział to zdarzenie, jest proszony o kontakt z nami" – powiedział.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, kierowca jaguara, który jechał ulicą Warszawską, w kierunku ul. Orkana, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i zderzył się z oplem, prowadzonym przez 26-latka. W zdarzeniu została ranna 58-letnia pasażerka opla. 25-letnia kobieta i 3-letnia dziewczynka, które także podróżowały tym pojazdem, po badaniach zostały wypisane do domu.(PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

kw/