Brad Pitt złożył pozew przeciwko Angelinie Jolie. Sprzedała pół winnicy rosyjskiemu oligarsze

2022-02-18 08:05 aktualizacja: 2022-02-18, 10:38
Fot. JOHN ANGELILLO PAP/Newscom
Fot. JOHN ANGELILLO PAP/Newscom
Trudno nie odnieść wrażenia, że była para małżonków, która poznała się na planie komedii sensacyjnej "Pan i Pani Smith", o parze zwalczających się superszpiegów, teraz odtwarza ten scenariusz w swoim życiu. Iskrzy między nimi bowiem nieustannie. Tyle że polem walki jest sąd a orężem pozwy. Właśnie wpłynął kolejny. Brad Pitt oskarża Jolie o to, że bez konsultacji sprzedała pół winnicy rosyjskiemu oligarsze, który utrudnia Bradowi jej prowadzenie.

Jak donosi serwis "DailyMail" 58-letni gwiazdor stara się o unieważnienie transakcji przeprowadzonej przez byłą małżonkę, która sprzedała połowę francuskiej (wspólnej) winnicy rosyjskiemu oligarsze, Jurijowi Sheflerowi. Brad Pitt zaznacza przy tym, że nowemu właścicielowi należy się odszkodowanie za udział w tej niefortunnej sprzedaży.

Z dokumentów sądowych, do których dotarł "TMZ", wynika, że sednem sporu jest winnica Corres kupiona przez parę w 2008 roku za prawie 29 milionów dolarów. Brad Pitt co prawda zapłacił więcej niż połowę tej sumy oraz bardziej angażował się w jej prowadzenie, ale jako że winnica przynosiła zyski, nie zaprzątał sobie tym głowy. Aż do teraz, kiedy to okazało się, że współpraca z nowym współwłaścicielem jest co najmniej trudna.

Jolie sprzedała pół winnicy bez zgody byłego męża

Pitt w pozwie zawarł także informację, że o sprzedaniu przez Jolie swoich udziałów dowiedział się w październiku 2021 r. I choć wcześniej uzgodnili, że poprosi go o zgodę, nie zrobiła tego, ani nie ujawniła warunków umowy.

Sądowa batalia

To kolejna sprawa, jaka toczy się w sądzie między byłymi małżonkami. Pitt (58) i Jolie (46), którzy pobrali się w 2014 r. i rozstali w 2016 r., od prawie pięciu lat prowadzą sądową batalię. I nic nie wskazuje na to, aby ten konflikt miał się zakończyć.

Pitt w maju ubiegłego roku otrzymał prawo do sprawowania wspólnie opieki nad ich nieletnimi dziećmi, Paxem, 17 lat, Zaharą, 16 lat, Shiloh, 15 lat oraz Vivienne i Knoxem, 13 lat. Aktorzy są także rodzicami 20-letniego Maddoxa. (PAP Life)

mj/