Aresztowanie drugiej osoby w związku z zamachem w Londynie

2017-09-17 12:39 aktualizacja: 2018-09-26, 20:34
Police patrol the Houses of Parliament after the terror level was increased to 'critical' after the terrorist attack in Parsons Green station, London in Britain, 15 September 2017.  Fot.  EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA
Police patrol the Houses of Parliament after the terror level was increased to 'critical' after the terrorist attack in Parsons Green station, London in Britain, 15 September 2017. Fot. EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA
Londyńska policja metropolitalna poinformowała w niedzielę, że w związku z zamachem na stołeczne metro aresztowana została druga osoba, 21-letni mężczyzna. Aresztowania dokonano w sobotę wieczorem, w gminie Hounslow, w zachodnim Londynie - podano w komunikacie.

Mężczyzna, podejrzewany o terroryzm, został przewieziony na komisariat. Nie podano więcej szczegółów.

W ramach śledztwa wokół piątkowego ataku, w którym rany odniosło ok. 30 osób, w sobotę w Dover, na południu Anglii, zatrzymano 18-latka. Policja informowała, że wciąż jest na etapie ustalania, ile osób było odpowiedzialnych za zamach. Podczas przeszukania w Dover znaleziono pewną liczbę przedmiotów, które mogą okazać się pomocne w śledztwie - podano.

Służby analizują obecnie nagrania z wagonu metra, w którym w piątek doszło do częściowej detonacji ładunku wybuchowego domowej roboty, oraz badają szczątki tego urządzenia. Z nagrań tych wynika, że ładunek umieszczony był w wiadrze, z którego wystawały przewody, a całość była schowana w plastikowej torbie. Zdaniem ekspertów ofiar byłoby więcej, gdyby nastąpiła pełna detonacja ładunku.(PAP)

ulb/ mhr/

TEMATY: