W sobotę konwencja europejska Lewicy. Liderzy przedstawią pakiet rozwiązań dot. bezpieczeństwa

2022-04-22 08:03 aktualizacja: 2022-04-22, 10:21
Robert Biedroń, Włodzimierz Czarzasty, Fot. PAP/Rafał Guz
Robert Biedroń, Włodzimierz Czarzasty, Fot. PAP/Rafał Guz
W sobotę w Warszawie odbędzie się konwencja europejska Lewicy, na której liderzy przedstawią swoje pomysły na bezpieczeństwo Polski w strukturach unijnych. Jak podkreśla w rozmowie z PAP Robert Biedroń, będą to rozwiązania na większą stabilność Polski.

Podczas warszawskiej konwencji "Bezpieczna Polska w zjednoczonej Europie" przemawiać będzie trójka liderów: dwójka współprzewodniczących Nowej Lewicy wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty i europoseł Robert Biedroń oraz jeden z liderów Partii Razem, poseł Adrian Zandberg.

Biedroń w rozmowie z PAP przekazał, że jego formacja podczas konwencji pokaże, że Polska potrzebuje zacieśniania współpracy z Unią Europejską. "Lewica zawsze proeuropejska, profederacyjna. Pokażemy nasze pomysły, które będą gwarantować większą stabilność nie tylko ekonomiczną, ale także militarną, jeśli chodzi o Polskę, o to, że naszą racją stanu jest jeszcze Europy w Polsce i o tym będziemy mówili" - dodał.

Jak poinformowała PAP posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus, która odpowiada za organizację wydarzenia, wystąpienia liderów skupiać się będą także na kwestiach bezpieczeństwa energetycznego i migracyjnego, które są ściśle powiązane z obecną sytuacją na Ukrainie.

Podczas konwencji Lewica przedstawi pakiet rozwiązań niezbędnych by zapewnić Polakom bezpieczeństwo i rozwój.

Sobotnia konwencja będzie pierwszym z cyklu wydarzeń, którym Lewica ma rozpocząć swoją wiosenną ofensywę. Kolejnymi będą m.in. pierwszomajowy pochód pod hasłem "Pokój, Praca, Bezpieczeństwo", konwencja dotycząca energetyki (14 maja), uroczysta Rada Krajowa Nowej Lewicy związana z 25. rocznicą podpisania konstytucji (21 maja), a 4 czerwca we Wrocławiu ma się odbyć kongres Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów (S&D), czyli grupy politycznej w Parlamencie Europejskim. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

kw/