46-latek wykorzystał seksualnie 13-letnią dziewczynkę. Trafił do aresztu

2022-05-17 17:47 aktualizacja: 2022-05-17, 17:54
Areszt śledczy Fot. PAP/Leszek Szymański
Areszt śledczy Fot. PAP/Leszek Szymański
46-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, podejrzany o przestępstwo seksualne wobec małoletniej, został aresztowany na trzy miesiące – poinformował we wtorek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Jak dodał, podejrzany o przestępstwo na tle seksualnym usłyszał też zarzut posiadania 1 g amfetaminy.

"Z uwagi na zagrożenie wysoką karą od 2 do 12 lat więzienia prokurator wystąpił do pleszewskiego sądu z wnioskiem  zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił optykę prokuratora i aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy" – powiedział Meler.

Sprawa dotyczy mieszkańca powiatu poznańskiego, który przez Internet poznał 13-letnią dziewczynkę z powiatu pleszewskiego. Do spotkania dziecka z mężczyzną doszło w kwietniu; wtedy miał dziewczynkę wykorzystać seksualnie. Podejrzanego zatrzymano kilka dni temu.

"Prokurator przedstawił mu zarzut dotyczący przestępstwa o charakterze seksualnym na szkodę małoletniej, a także posiadania wbrew przepisom ustawy substancji psychotropowej" – powiedział rzecznik.

Podejrzany złożył wyjaśnienia, w których zakwestionował wiedzę dotyczącą wieku pokrzywdzonej. "Natomiast zebrany materiał dowodowy nie budzi wątpliwości, co do postawionych zarzutów" - oświadczył prokurator Meler.(PAP)

autorka: Ewa Bąkowska