Powstanie film o życiu Eltona Johna

2022-05-19 15:12 aktualizacja: 2022-05-19, 15:35
Elton John. Fot. John Angelillo PAP/Newscom
Elton John. Fot. John Angelillo PAP/Newscom
Około 30 milionów dolarów zapłaciła platforma streamingowa Disney+ za prawa do filmu dokumentalnego poświęconego legendarnemu Eltonowi Johnowi. Jak informuje portal „Deadline”, produkcja będzie nosić tytuł „Goodbye Yellow Brick Road: The Final Elton John Performances And the Years That Made His Legend” („Pożegnanie z żółtą, ceglaną drogą. Ostatnie występy Eltona Johna i lata, które stworzyły jego legendę”). Twórcami będą R.J. Cutler („Belushi”) oraz David Furnish, czyli życiowy partner Johna.

Zaplanowany jako oficjalny dokument o Eltonie Johnie film „Goodbye Yellow Brick Road” pokaże niepublikowane wcześniej fragmenty jego koncertów z ostatnich 50 lat, a także zaprezentuje jego odręcznie pisane pamiętniki i współczesne obrazki z życia artysty i jego rodziny. Produkcja ma być prezentowana na festiwalach filmowych, w wybranych kinach, a pokazana będzie wyłącznie na platformie streamingowej Disney+.

Trasa koncertowa, ekskluzywne wywiady i fragmenty występów

Centralną osią dokumentu będzie ostatnia trasa koncertowa Eltona Johna „Farewell Yellow Brick Road Tour”, która zakończy się w listopadzie wielkim koncertem na stadionie Dodgerów. Będzie to ostatni występ Eltona Johna w Ameryce Północnej. Jak podaje portal „Deadline”, w ramach transakcji wiązanej, Disney+ nabył prawa do transmisji na żywo z tego koncertu. W filmie znajdą się też wspomnienia z pierwszych sześciu lat kariery Eltona Johna, kiedy w latach 1970-75 wydał dziesięć albumów, z których siedem znalazło się na pierwszym miejscu listy Billboardu. Całość uzupełniona zostanie ekskluzywnymi wywiadami i fragmentami występów na scenach Londynu czy Madison Square Garden.

„Cóż za emocje i zaszczyt móc razem z Davidem Furnishem pokazać to intymne i unikalne spojrzenie na jednego z najbardziej cenionych artystów na świecie. Muzyka Eltona Johna w ostatnich dekadach miała dla mnie szczególne znacznie, podobnie jak i dla wielu innych. Ta szansa jest dla mnie ogromnym przywilejem” – powiedział jeden z twórców dokumentu, R.J. Cutler. (PAP Life)

mj/