Ryszard Terlecki: zmiany w strukturze PiS przyniosą pewne ożywienie, a także mobilizację

2022-05-20 13:41 aktualizacja: 2022-05-20, 13:57
Ryszard Terlecki, Marek Kuchciński, Fot.PAP/Leszek Szymański
Ryszard Terlecki, Marek Kuchciński, Fot.PAP/Leszek Szymański
Zmiany w strukturze Prawa i Sprawiedliwości przyniosą pewne ożywienie, a także pewną mobilizację w naszych szeregach, która jest niezbędna przed wyborami - powiedział szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki przed posiedzeniem Komitetu Politycznego partii.

Komitet Polityczny PiS, który ma zatwierdzić zmiany w strukturze ugrupowania zbiera się w piątek o godz. 14.

Terlecki pytany o to spotkanie w TVP Info Ryszard Terlecki, podkreślił, że "to jest rzadkie wydarzenie". Jak zauważył, zwykle spotyka się prezydium Komitetu Politycznego. "Dziś spotyka się cały komitet, który ma przyjąć ważne decyzje dla naszej formacji: pewna zmiana struktury organizacji naszej partii, podział kraju na sto okręgów, dotąd było 40" - powiedział polityk PiS.

Jak dodał, zapadną też decyzje, że osoby funkcyjne, a więc ministrowie, wiceministrowie, marszałkowie, wicemarszałkowie nie będą mogli pełnić funkcji partyjnych.

"To jest duży ruch wewnątrz partii i myślę, że przyniesie pewne ożywienie, a także pewną mobilizację w naszych szeregach, która jest niezbędna przed wyborami" - ocenił szef klubu PiS. Dopytywany, kiedy te zmiany mogą nastąpić i kiedy będą związane z tym decyzje personalne, Terlecki przyznał, że jest to kwestia 2-3 tygodni.

"Przewidujemy też konwencję. Przewidujemy rozjechanie się po kraju z naszym programem i z tym będą się zbiegać decyzje personalne dotyczące poszczególnych okręgów" - przekazał polityk. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

kw/