Twórca koreańskiego zdobywcy czterech Oscarów przygotowuje nowy film. W obsadzie Toni Collette i Robert Pattinson

2022-05-23 13:35 aktualizacja: 2022-05-23, 13:57
Joon Ho Bong. Fot. PAP/EPA/DAVID SWANSON
Joon Ho Bong. Fot. PAP/EPA/DAVID SWANSON
Jak donosi portal „Deadline”, Toni Collette i Markiem Ruffalo są już o krok od dołączenia do obsady nowego filmu Joona Ho Bonga. Rozmowy twórcy oscarowego „Parasite” z tą dwójką znanych aktorów wkroczyły właśnie w ostatnią fazę i wszystko wskazuje na to, że obie strony dojdą do porozumienia. Jeśli tak się stanie, Collette i Ruffalo dołączą do będących już w obsadzie Naomie Ackie i Roberta Pattinsona.

Scenariusz niezatytułowanego jeszcze film Bonga zostanie oparty na motywach powieści „Mickey7” Edwarda Ashtona. Książka została opublikowana w lutym tego roku, jednak według źródeł, na jakie powołuje się portal „Deadline”, scenariusz napisany przez Bonga ma być jedynie nią zainspirowany, więc film może znacząco różnić się od literackiego pierwowzoru.

Bohaterem powieści jest tytułowy Mickey7, który jest tzw. Zbędnym - pracownikiem jednorazowego użytku w załodze ekspedycji mającej na celu skolonizowanie lodowego świata znanego jako Niflheim. Za każdym razem, gdy jakieś zadanie jest zbyt niebezpieczne – a nawet samobójcze – członkowie załogi zwracają się do Mickeya7, by się nim zajął. Za każdym razem, gdy kolejne jego wcielenie ginie, regenerowane jest jego nowe ciało z większością wspomnień poprzednika. Po sześciu śmierciach, Mickey7 w końcu zaczyna rozumieć, jakie jest jego przeznaczenie.

Po otrzymaniu Oscarów za film „Parasite”, Joon Ho Bong dał sobie trochę czasu na znalezienie pomysłu na kolejny film. Pod koniec 2021 roku otrzymał rękopis nieopublikowanej jeszcze książki Ashtona, która zwróciła jego uwagę. Projekt nabrał rozpędu, a o główną rolę walczyli wszyscy hollywoodzcy aktorzy młodego pokolenia. Wyścig po rolę wygrał Robert Pattinson.

Obecnie Bong pracuje dla HBO nad serialem opartym na motywach jego oscarowego filmu „Parasite”. Pełni rolę producenta razem z Adamem McKayem. (PAP Life)

kgr/

TEMATY: