Na czas jubileuszu Elżbiety II Meghan i Harry znów dołączą do rodziny królewskiej

2022-05-26 12:51 aktualizacja: 2022-05-26, 13:41
Nie oznacza to jednak, że doszło do wielkiego pojednania książąt Sussex z resztą royalsów. Meghan i Harry ponownie staną obok reszty członków rodziny królewskiej jedynie w londyńskim Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Woskowe podobizny małżonków zostały usunięte z sekcji rodziny królewskiej po tym, jak para dokonała tzw. Mexitu i przeprowadziła się do USA. Jak zapowiada muzeum, ponowne spotkanie ma charakter tymczasowy - po zakończeniu obchodów Platynowego Jubileuszu figury Meghan i Harry'ego znów zostaną usunięte.

„Uznaliśmy za słuszne, aby na czas uroczystości ponownie zebrać całą rodzinę królewską w naszej Sali Tronowej” - powiedział w oświadczeniu cytowanym przez serwis Entertainment Tonight dyrektor generalny londyńskiego Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud Tim Waters. Placówka ta będzie jedynym miejscem, w którym rodzinę królewską będzie można zobaczyć w komplecie. Choć bowiem Meghan i Harry mają pojawić się na jubileuszowych uroczystościach, to wiadomo, że nie staną na balkonie Pałacu Buckingham podczas parady rozpoczynającej obchody.

W 2021 roku figury Meghan i Harry’ego przeniesiono do strefy "gwiazdorskiej"

Woskowe podobizny Meghan i Harry’ego zostały usunięte z monarszej sekcji muzeum po tym, jak para zrezygnowała z pełnienia obowiązków starszych członków rodziny królewskiej. W 2021 roku ich figury zostały przeniesione do strefy "gwiazdorskiej" i umieszczone obok takich postaci jak Brad Pitt, George Clooney, Nicole Kidman czy Victoria i David Beckhamowie. "Książę Harry i Meghan Markle dołączyli do swoich hollywoodzkich przyjaciół, odzwierciedlając ich nowy status na światowej scenie" – wyjaśnił wówczas powody tej decyzji Tim Waters.

Nowe kreacje figur woskowych brytyjskiej rodziny królewskiej

Nie jest to jedyny zabieg, jakiego z okazji jubileuszu 70-lecia panowania Elżbiety II dokonało słynne muzeum. Woskowym postaciom członków brytyjskiej rodziny panującej nadano iście wieczorowy sznyt. Figury księcia Karola, Williama i Harry’ego ubrano w czarne smokingi, a dla figury Meghan wybrano czerwoną sukienkę brytyjskiej marki Safiyaa. Księżna miała ją na sobie podczas Mountbatten Festival of Music w Royal Albert Hall w Londynie, kiedy to z Harrym po raz ostatni reprezentowali królową. Z kolei podobiznę księżnej Kate ubrano w zieloną cekinową kreację od Jenny Packham - tę samą, którą księżna Cambridge nosiła podczas wizyty w Pakistanie i podczas gali Royal Variety Performance. Woskowa figura księżnej Kornwalii ma zaś na sobie błękitną kreację.

Postać samej królowej Elżbiety II została przebrana w replikę kreacji, którą monarchini prezentowała na swoim oficjalnym portrecie namalowanym z okazji Diamentowego Jubileuszu. Białą suknię wyszywaną srebrną koronką pokrywa 53 tysiące kryształków Swarovskiego. (PAP Life)

mj/