Bóbr spacerował po centrum Giżycka. Zwierzak wrócił na plażę w policyjnej eskorcie

2022-05-26 15:33 aktualizacja: 2022-05-26, 15:46
Fot. PAP/Tomasz Waszczuk
Fot. PAP/Tomasz Waszczuk
Niecodzienną interwencję podjęli policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Patrolując nocą miejskie ulice natknęli się na spacerującego drogą bobra. Policjanci zaopiekowali się zwierzęciem i zawieźli je na mazurską plażę.

Jak podała warmińsko-mazurska policja, ta niecodzienna sytuacja miała miejsce nocą z niedzieli na poniedziałek.

Policjanci patrolując ulicę Tadeusza Kościuszki w Giżycku na wysokości skrzyżowania z ulicą Smętka zauważyli spacerującego drogą bobra. Jak podała policja w komunikacie, "funkcjonariusze nie mogli przejść obojętnie obok zagubionego w mieście zwierzęcia i podjęli natychmiastową interwencję przetransportowania bobra do jego domu".

Policjanci skontaktowali się ze strażnikiem miejskim, który dysponował potrzebnym sprzętem do transportu. Po umieszczeniu bobra w klatce, został on przewieziony na jedną z plaż w Giżycku, gdzie wypuszczono go na wolność - podała policja.

Bóbr to największy europejski gryzoń. Prowadzi głównie nocny tryb życia. Zamieszkuje brzegi jezior i bagien, gdzie zakłada żeremia, zbudowane z gałęzi i fragmentów rośli. W Polsce jest gatunkiem chronionym.(PAP)

Autor: Agnieszka Libudzka

dsk/