78-latka od 18 lat była poszukiwana przez policję. Grozi jej 8 lat więzienia

2022-06-01 16:43 aktualizacja: 2022-06-01, 16:52
78-latka przez 18 lat była poszukiwana przez policję Fot. PAP/Łukasz Gągulski
78-latka przez 18 lat była poszukiwana przez policję Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Policjanci z Pińczowa zatrzymali 78-letnią mieszkankę miasta. Kobieta przez 18 lat ukrywała się przed organami ścigania. Poszukiwana była za wyłudzenia pieniędzy od banków i osób fizycznych.

Prokuratura Rejonowa w Pińczowie w 2004 roku wydała postanowienie o przedstawieniu 60-letniej wówczas kobiecie, zarzutów oszustwa na szkodę osób fizycznych i oszustwa kredytowego w kilku bankach na łączną kwotę ponad 50 tys. zł.

"Czynności tej nie można było jednak dokonać, ponieważ podejrzana unikała kontaktów z policją i zaczęła się ukrywać. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta opuściła kraj. Dlatego też w 2010 roku sąd postanowił o jej tymczasowym aresztowaniu" – powiedział PAP asp. szt. Damian Stefaniec z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.

Poszukiwania kobiety trwały 18 lat. "Ostatnio policjanci ustalili, że od pewnego czasu osoba, którą się interesują, przebywa na terenie gminy Busko-Zdrój. Kobieta została zatrzymana we wtorek, dzięki czemu stara sprawa będzie mogła w końcu znaleźć swój finał" – podkreślił policjant.

Za przestępstwa, których dopuściła się kobieta, grozi do 8 lat pozbawienia wolności. 

Autor: Janusz Majewski

mar/