Wielkopolskie. Napadł na kobietę z nożem w ręku. Groził pozbawieniem życia

2022-06-06 22:05 aktualizacja: 2022-06-07, 09:02
Fot. Pixabay/diegoparra
Fot. Pixabay/diegoparra
Do tymczasowego aresztu trafił 30-letni mężczyzna, który z nożem w ręku zaatakował w Lesznie (Wielkopolskie) kobietę idącą do pracy. Policja wyjaśnia motywy napadu. Aresztowanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała w poniedziałek oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Lesznie asp. szt. Monika Żymełka, do napadu doszło kilka dni temu w tym mieście, w godzinach porannych.

Kobieta miała w torebce gaz łzawiący 

Jak zrelacjonowała, oficer dyżurny policji został powiadomiony przez mieszkankę Leszna o tym, że została napadnięta przez nieznanego jej mężczyznę. Miało to miejsce na Alei 21 Października w okolicy cmentarza. Mężczyzna przez dłuższy czas śledził kobietę idącą do pracy i w pewnym momencie zaatakował ją trzymając nóż. "Szarpał ją za odzież i groził pozbawieniem życia lub zdrowia. Pokrzywdzona wyjęła z torebki gaz łzawiący, który sprawca wyrwał i użył go wobec niej, a następnie uciekł. Na szczęście kobiecie nic się nie stało" – podkreśliła Żymełka.

Policjanci ustalili, że sprawcą był 30-latek od niedawna mieszkający w Lesznie. Mężczyzna został zatrzymany przed swoim domem, w dniu napadu.

"Podczas przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny policjanci znaleźli trzy rowery pochodzące z kradzieży. Ich wartość to kilka tysięcy złotych, zostały już zwrócone właścicielom" – podała Żymełka.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Lesznie ogłosił podejrzanemu zarzuty kierowania gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej kobiety oraz kradzieży rowerów. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek miejscowej prokuratury zastosował wobec 30-latka tymczasowe aresztowanie.

Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia. (PAP)

Autorka: Anna Jowsa

mmi/