Spłonął miejski autobus przy Dworcu Zachodnim. Policja zamknęła Aleje Jerozolimskie

2022-06-23 16:57 aktualizacja: 2022-06-23, 22:47
Miejski autobus, który właśnie ruszał z przystanku spod Dworca Zachodniego, niespodziewanie stanął w płomieniach. Kierowca z policjantami ewakuowali pasażerów, służby zamknęły ruch w Alejach Jerozolimskich.

"Zgłoszenie otrzymaliśmy około godz. 16. Do zdarzenia doszło 50 m za przystankiem" - powiedział oficer prasowy z ochockiej komendy podkomisarz Karol Cebula, który uczestniczył w akcji ratowniczej. Dodał, że nikt nie ucierpiał, kierowca natychmiast rozpoczął ewakuację pasażerów, pomogli mu w tym policjanci, którzy błyskawicznie zjawili się na miejscu zdarzenia.

"30 pasażerów bezpiecznie opuściło pojazd przed przybyciem straży pożarnej" – powiedział PAP mł. bryg. Paweł Klimkiewicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Nie było potrzeby interwencji medycznych. Najbardziej ucierpiał pojazd.

"Spaleniu uległa komora silnika i część przestrzeni pasażerskiej" - powiedział Klimkiewicz.

Na czas akcji ratowniczej Aleje Jerozolimskie w kierunku Pruszkowa zostały całkowicie zamknięte dla ruchu. Po 40 minutach - jak poinformował nadkom. Cebula - udostępniono kierowcom jeden pas w tym kierunku. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. (PAP)

Autor: Luiza Łuniewska, Marta Stańczyk

kgr/

TEMATY: