Oszukiwali metodą "na CBŚP". Starszy mężczyzna stracił ponad 80 tysięcy złotych

2022-07-01 12:21 aktualizacja: 2022-07-01, 14:04
Zatrzymanie przez policję, Fot. PAP/Marcin Bielecki
Zatrzymanie przez policję, Fot. PAP/Marcin Bielecki
Łukowscy i radomscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy podając się za funkcjonariuszy CBŚP wyłudzili od starszego mężczyzny 82 tysiące złotych. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

Jak poinformował w piątek aspirant sztabowy Marcin Józwik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łukowie zgłoszenie o oszustwie, którego ofiarą padł 76 - letni mieszkaniec Łukowa, wpłynęło do komendy na początku czerwca. "Z ustaleń policji wynikało, że mężczyzna został zmanipulowany przez fałszywych funkcjonariuszy CBŚP oraz fałszywego prokuratora i przekazał im swe oszczędności w wysokości 82 tysięcy złotych" - powiedział rzecznik.

W sprawie kryminalni z Łukowa i śledczy z Radomia zatrzymali dwóch braci i ich kuzyna.21, 29 i 38-latek usłyszeli zarzuty w Prokuraturze. Za oszustwo grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności. "Apelujemy o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z osobami podającymi się za funkcjonariuszy różnych służb lub proponującymi świadczenie usług finansowych lub bankowych. Policjanci nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych tajnych akcjach i nie proszą o branie w nich udziału osób postronnych" - podsumował Józwik.

W czwartek Sąd Rejonowy w Łukowie zastosował wobec jednego z zatrzymanych 21 - latka areszt tymczasowy na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, kryminalni nie wykluczają kolejnych zatrzymań.(PAP)

Autorka: Agnieszka Gorczyca

kw/

TEMATY: