Napastnik zastrzelił dwie osoby i ranił troje policjantów w Teksasie

2022-07-03 09:25 aktualizacja: 2022-07-03, 19:52
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/Javad Parsa
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/Javad Parsa
Uzbrojony w broń palną napastnik zabił dwie osoby i ranił cztery inne, w tym troje policjantów, a następnie odebrał sobie życie w sobotę wieczorem czasu miejscowego na obszarze metropolitarnym Dallas-Fort Worth w stanie Teksas w USA – podała w niedzielę agencja AP.

Życiu żadnej z rannych osób nie zagraża niebezpieczeństwo – powiedział Matt Spillane, przedstawiciel policji w mieście Haltom.

Według niego policjanci, wezwani na miejsce w związku z wystrzałami w jednym z domów, odpowiedzieli ogniem na strzały napastnika. Jeden z policjantów został ranny w obie nogi, a drugi w rękę. Sprawca najprawdopodobniej sam się zastrzelił.

Wewnątrz domu znajdowała się martwa kobieta, a na zewnątrz budynku ciało mężczyzny. Starsza kobieta, która zadzwoniła na policję, jest ranna. Przy sprawcy znaleziono "karabin w stylu wojskowym" i broń krótką – przekazał wcześniej stacji WFAA-TV inny przedstawiciel policji Rick Alexander.

Motyw działania napastnika nie jest znany. "W centrum (naszego) zainteresowania jest teraz, jak i dlaczego to się stało" – powiedział agencji AP Spillane. Dodał, że śledztwo zostanie przekazane Strażnikom Teksasu (Texas Rangers), elitarnej jednostce policyjnej działającej w tym stanie. (PAP)

kgr/