W poniedziałek pogorszenie pogody. Od zachodu idzie front z deszczem i burzami

2022-07-03 19:40 aktualizacja: 2022-07-04, 10:44
IMiGW prognozuje burze i deszcz Fot. PAP/Wojtek Jargiło
IMiGW prognozuje burze i deszcz Fot. PAP/Wojtek Jargiło
W poniedziałek od północnego zachodu w głąb Polski przemieszczać się będzie front atmosferyczny z opadami deszczu i burzami - powiedział PAP Kamil Walczak z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Według prognozy pogody przekazanej przez Kamila Walczaka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek Polska będzie w zasięgu mas ciepłego powietrza polarno-morskiego. Od północnego zachodu w głąb kraju będzie przemieszczał się front atmosferyczny z opadami deszczu i burzami.

"W poniedziałek najlepsza pogoda będzie na wschodzie i południowym wschodzie, gdzie prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze większe zachmurzenie i tam też możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Zagrzmieć może głównie na obszarze od wschodniej części Pomorza i Warmii po Dolny Śląsk i województwo opolskie. W czasie burz możliwe opady deszczu do około 20 litrów na metr kwadratowy i grad" - powiedział Kamil Walczak.

Temperatura maksymalna od 25  do 30 stopni Celsjusza. Na południowym wschodzie termometry mogą wskazać do 31 stopni.  Nad morzem od 21 do 24 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, na ogół z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru mogą dochodzić  do 80-85 km/h. 

autor: Marek Szczepanik

mar/