Nocny rajd ulicami Gdańska. Jest opinia toksykologiczna kierowcy

2022-07-05 15:07 aktualizacja: 2022-07-06, 09:21
Fot. PAP/Adam Warżawa (zdjęcie ilustarcyjne)
Fot. PAP/Adam Warżawa (zdjęcie ilustarcyjne)
Prokuratura w Gdańsku otrzymała opinię toksykologiczną w sprawie mężczyzny, który na początku czerwca br., szarżował wynajętym samochodem po ulicach Gdańska i celowo potrącił dwie osoby. Z badań wynika, że 30-letni Maciej P. nie był pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku otrzymała opinię toksykologiczną, z której wynika, że mężczyzna, który w nocy z 4 na 5 czerwca br. szarżował autem po ulicach miasta nie był pod wpływem narkotyków czy alkoholu. Jak przekazała PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Grażyna Wawryniuk, 30-latek został również poddany jednorazowemu badaniu sądowo-psychiatrycznemu. "Śledczy nadal czekają na sporządzenie w tej sprawie opinii" - stwierdziła prokurator.

Celowo potrącił dwie osoby

30-latek z Gdyni w nocy w pierwszy weekend czerwca, szarżował wynajętym samochodem po ulicach ścisłego centrum Gdańska. Celowo potrącił dwie osoby. Został zatrzymany przez świadków. Wcześniej groził w lokalach gastronomicznych dwóm osobom, a do jednej strzelił z atrapy broni na kulki.

Trzy zarzuty

Prokuratura postawiła mężczyźnie trzy zarzuty: sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym i narażenia na utratę zdrowia sześciu osób oraz usiłowania zabójstwa jednej osoby, którą celowo chciał przejechać samochodem. Dwa zarzuty dotyczą gróźb karalnych i uszkodzenia ciała poniżej siedmiu dni.

Sąd na wniosek prokuratora w czerwcu zastosował wobec Macieja P. 3-miesięczny areszt.(PAP)

Autor: Piotr Miowicz

mj/