BBC: siły rosyjskie przeprowadziły ataki rakietowe na kilka miast Ukrainy. Są zabici i ranni

2022-07-09 19:47 aktualizacja: 2022-07-09, 22:05
Fot. PAP/EPA/OLEG PETRASYUK
Fot. PAP/EPA/OLEG PETRASYUK
Siły rosyjskie przeprowadziły ataki rakietowe na kilka miejscowości na wschodzie i południu Ukrainy, co doprowadziło do ofiar wśród ludności cywilnej. Zginęło sześć osób, a 10 doznało obrażeń – poinformowała w sobotę BBC, powołując się na przedstawicieli władz regionalnych.

Cztery osoby cywilne poniosły śmierć w wyniku rosyjskiego ostrzału miasta Siewiersk w obwodzie donieckim – podał szef władz obwodowych Pawło Kyryłenko.

Atakowano też okolice Drużkiwki w tym samym regionie, jak również – według relacji mieszkańców – okolice Konstantynówki.

Celami ostrzałów były też miasta Charków, Mikołajów i Krzywy Róg. W Charkowie rosyjskie rakiety trafiły w dzielnice mieszkalne. „Troje cywilów, wśród nich jedno dziecko, hospitalizowano” – oznajmił szef władz obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow. Dodał, że kolejnych czworo rannych opatrzono na miejscu.

Według Syniehubowa pod rosyjską okupacją znajduje się obecnie 30 proc. obszaru obwodu.

W wyniku ostrzału Krzywego Rogu zginęły dwie kobiety, a obrażeń doznały trzy osoby, w tym ojciec jednej z ofiar śmiertelnych. „43-letni mężczyzna jest w szpitalu. To ojciec zabitej dziewczyny. Jak mu powiedzieć, że jego dziecka już nie ma?” – powiedział szef obwodu dniepropietrowskiego Wałentyn Rezniczenko.

Tymczasem w obwodzie chersońskim ostrzeliwano hromadę (gminę) wełykoołeksandriwską, w wyniku czego nie ma tam dostaw prądu, wody i gazu, a także internetu. Bez gazu jest też hromada borozeńska – podały chersońskie władze obwodowe na Facebooku. (PAP)

 

‼️ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО СИТУАЦІЇ НА ХЕРСОНЩИНІ за 09.07.22 станом на 13:00, за інформацією від органів місцевого...

Posted by Херсонська обласна державна адміністрація on Saturday, July 9, 2022

 

136. dzień wojny Rosji przeciwko Ukrainie, Autor: Maciej Zieliński

mj/