Kilkadziesiąt pożarów lasów w całej Hiszpanii. Na zachodzie zginął strażak

2022-07-17 01:09 aktualizacja: 2022-07-19, 13:48
Fot. PAP/ EPA/Brais Lorenzo
Fot. PAP/ EPA/Brais Lorenzo
Kilkadziesiąt dużych pożarów lasów pustoszy w poniedziałek Hiszpanię, szczególnie jej północną oraz zachodnią część, gdzie w niedzielę potwierdzono śmierć jednego ze strażaków.

Jak poinformował premier Hiszpanii Pedro Sanchez, 62-letni strażak zginął w Ferreruela de Tabara, w gminie Losacio, we wspólnocie autonomicznej Kastylii i Leonu. Ze śledztwa wynika, że mężczyzna poniósł śmierć walcząc z dużym pożarem lasu, kiedy został okrążony przez ogień.

W poniedziałek największe pożary występują w Galicii, w północno-zachodniej części kraju, a także w położonych na zachodzie wspólnotach autonomicznych Estremadury oraz Kastylii i Leonu, gdzie w rano ewakuowano około tysiąca osób.

W nocy z niedzieli na poniedziałek ewakuowano ponad 200 osób w prowincji Barcelona, na północnym wschodzie Hiszpanii, gdzie strażacy walczą z dużym pożarem lasów w gminie Pont de Vilomara i Rocafort. Z szacunków autonomicznego rządu Katalonii wynika, że w regionie tym wskutek utrzymujących się od czwartku pożarów konieczna była ewakuacja blisko 5 tys. osób. (PAP)

Autor: Marcin Zatyka

kgr/