Obrady zarządu PO. Rozmawiano m.in. o strategii politycznej na najbliższe tygodnie

2022-07-21 19:55 aktualizacja: 2022-07-22, 12:34
Fot. PAP/Marcin Obara
Fot. PAP/Marcin Obara
Strategia polityczna partii na najbliższe tygodnie - była jednym z tematów czwartkowego posiedzenia zarządu PO. "Zarząd podsumował ostatni okres aktywności Platformy, konwencję w Radomiu, tweetupy, akcję tysiąc spotkań i określił plany na kolejne tygodnie" - powiedział PAP po zakończeniu obrad sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.

Tematem, jak dodał Kierwiński, była też bieżąca sytuacja polityczna i na przykład decyzje w sprawie najbliższych głosowań w Sejmie - w piątek ma odbyć się głosowanie m.in. nad rządowym projektem ustawy o dodatku węglowym.

Także inni członkowie zarządu mówili, że podczas posiedzenia zarządu szef PO Donald Tusk podziękował kolegom za udaną akcję tysiąca spotkań oraz konwencję w Radomiu. Tematem obrad były też, jak wynika z informacji PAP, ewentualne strategie dochodzenia do wspólnych list wyborczych opozycji.

Uczestnicy zarządu mówili też, że posiedzenie przebiegało w harmonijnej atmosferze. W obradach wzięli udział wszyscy najważniejsi politycy PO, w tym m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Bezpośrednio przed posiedzeniem zarządu siedzibę PO przy ulicy Wiejskiej w Warszawie odwiedził natomiast były lider Platformy Grzegorz Schetyna. (PAP)

Autor: Piotr Śmiłowicz

mmi/