Pijany wjechał w witrynę salonu kosmetycznego. Potem wraz z pasażerem uciekali przed policją

2022-08-02 13:11 aktualizacja: 2022-08-02, 15:38
Nawet dwa lata więzienia grożą 25-latkowi, który będąc pod wpływem alkoholu wjechał autem w witrynę salonu kosmetycznego w Nowej Soli (Lubuskie). Dodatkowo naraził na niebezpieczeństwo swojego pasażera. Obaj mężczyźni uciekli, lecz szybko zostali zatrzymani - poinformował we wtorek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna kierujący autem miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. 25-latek usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Grozi mu wysoka grzywna oraz do dwóch lat więzienia.
 
"Na szczęście tym razem nikt nie ucierpiał, jednak to kolejna przestroga dla wsiadających za kierownicę po wypiciu alkoholu. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o rozsądek" – powiedział Maludy.


 
W sobotę (30 lipca br.) policjanci otrzymali sygnał, że na ul. Waryńskiego w Nowej Soli kierowca osobowego opla wjechał w witrynę salonu kosmetycznego. Na miejsce od razu został skierowany patrol.
 
Okazało się, że kierowca i jego pasażer porzucili uszkodzone auto i uciekli. Dzięki pomocy świadków udało się szybko zatrzymać obu mężczyzn. Kierujący oplem 25-latek był nietrzeźwy.(PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz 

mar/