Izraelskie siły zbrojne ostrzeliwują Strefę Gazy

2022-08-05 15:48 aktualizacja: 2022-08-05, 16:55
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/HAITHAM IMAD
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/HAITHAM IMAD
Izraelskie wojsko ostrzeliwuje w Strefie Gazy pozycje islamistycznej organizacji Palestyński Islamski Dżihad; wprowadzono "stan sytuacji nadzwyczajnej na froncie krajowym" - poinformowały w piątek w krótkim komunikacie siły zbrojne Izraela (IDF).

Ostrzał rozpoczął się po wielu dniach rosnących napięć w Strefie Gazy, w związku z obawami o atak Islamskiego Dżihadu na Izrael z tego terytorium - podaje Associated Press.

Powołując się na świadków, AFP przekazała, że w mieście Gaza słychać było liczne wybuchy. Reuters poinformował, że są ofiary śmiertelne ostrzału. 

W izraelskim ostrzale zginął jeden z przywódców Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu 

W izraelskim ostrzale Strefy Gazy w piątek zginęły cztery osoby, w tym jeden z przywódców islamistycznej organizacji Palestyński Islamski Dżihad, a 15 zostało rannych - podał palestyński resort zdrowia.

Islamski Dżihad od wtorku zapowiadał odwet za aresztowanie w poniedziałek w Dżeninie, na północy Zachodniego Brzegu, jego przywódcy Bassama Saadiego; siły izraelskie przypuściły w piątek atak prewencyjny - podaje portal Times of Israel. (PAP)

kgr/