Dolnośląskie. Strażak wracał z akcji gaśniczej. Zginął w wypadku

2022-08-06 12:58 aktualizacja: 2022-08-06, 20:27
Fot. PAP/Paweł Jaskółka
Fot. PAP/Paweł Jaskółka
35-letni strażak zginął, a dwóch innych zostało rannych, w wypadku samochodu służbowego, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Strażacy wracali z akcji gaśniczej zakładów przetwórstwa tworzyw sztucznych w miejscowości Osła w pow. bolesławieckim na Dolnym Śląsku.

Jak powiedział w sobotę PAP mł. asp. Krzysztof Marcjan z biura prasowego dolnośląskiej policji, do wypadku z udziałem strażackiego busa doszło na Autostradowej Obwodnicy Wrocławiu po godzinie 3 rano. „Bus uderzył w barierę energochłonną. Trzy osoby zostały poszkodowane; niestety jednej z nich, 35-latka, nie udało się uratować” – powiedział policjant.

Strażacy gasili pożar w zakładzie produkcji paliw w miejscowości Osła

Strażacy z Komendy Głównej PSP wracali z akcji gaśniczej zakładów przetwórstwa tworzyw sztucznych w miejscowości Osła w pow. bolesławieckim na Dolnym Śląsku. Strażacy gaszą pożar tego zakładu od piątkowego wieczora.
 

O wypadku z udziałem strażaków poinformowała też Komenda Główna PSP na Twitterze. „Rodzinom strażaków udzielana jest pomoc psychologiczna. Kierownictwo Komendy jest w kontakcie z rodzinami. Komendant Główny PSP gen.bryg. Andrzej Bartkowiak w imieniu własnym oraz całej społeczności strażackiej, składa wyrazy żalu, współczucia dla rodziny zmarłego i poszkodowanych” – napisano.

Komendant Główny PSP zapowiedział we wpisie na Twitterze "uczczenie minutą ciszy oraz włączenie sygnałów alarmowych i świetlnych we wszystkich jednostkach PSP jutro podczas zmiany służby o godz 8.00". "Równocześnie flagi do połowy masztu z kirem - do dnia pogrzebu. Zachęcamy jednostki OSP do wzięcia udziału. Proszę o modlitwę" - napisał gen. Bartkowiak.

Autor: Piotr Doczekalski

mmi/