Projekt "mauzoleum Putina". Szef rady bezpieczeństwa Ukrainy: to 86 osób, które wpływają na politykę Kremla

2022-08-06 14:16 aktualizacja: 2022-08-07, 12:08
Kreml. Władimir Putin podczas narady. Fot. ALEXEI DRUZHININ PAP/EPA
Kreml. Władimir Putin podczas narady. Fot. ALEXEI DRUZHININ PAP/EPA
Bez względu na to, kto przejmie władzę po Władimirze Putinie, "zbiorowy Putin" nigdzie nie zniknie - ocenił sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy Ołeksij Daniłow.

"W aparacie RBNiO jest projekt pod umowną nazwą 'mauzoleum Putina' - to 86 osób, które wpływają na politykę Kremla. Bez względu na to, kto może przyjść po Putinie, 'zbiorowy Putin' nigdzie nie zniknie" - napisał na Twitterze Daniłow.

Według sekretarza, by prowadzić wojnę Rosja musi sięgać po sprzęt i amunicję np. z Dalekiego Wschodu czy Uralu. "Poszli va banque i - jak uważają - nie mogą przegrać tej wojny" - dodał.

Ocenił też, że Rosja "stopniowo wyniszcza skolonizowaną w XIX-XX w. ludność". "Na froncie nie ma zbyt wielu Rosjan, przeważnie to inne narody, którym odebrano język, historię, tradycje i których uznaje się za Rosjan" - kontynuował sekretarz RBNiO.

Zdaniem Daniłowa "III wojna światowa zaczęła się w 2008 roku, kiedy Rosja napadła na Gruzję, w 2014 r. wojna przeszła do aktywnej fazy". "Czy będzie wielkie tsunami - to zależy od wielu czynników" - zaznaczył sekretarz. (PAP)

dsk/