Brutalne zabójstwo w ekskluzywnej dzielnicy Rio de Janeiro. Niemiecki dyplomata aresztowany

2022-08-07 10:56 aktualizacja: 2022-08-08, 13:24
Fasano Hotel przy plaży Ipanema w Rio de Janeiro, fot. PAP/EPA/MARCELO SAYAO
Fasano Hotel przy plaży Ipanema w Rio de Janeiro, fot. PAP/EPA/MARCELO SAYAO
Brazylijska policja aresztowała niemieckiego dyplomatę podejrzanego o zabójstwo męża w ich domu w Rio de Janeiro. Uwe Herbert Hahn z konsulatu RFN w tym mieście twierdzi, że jego mąż, Belg Walter Henri Maximilien Biot, poniósł śmierć w piątek wieczorem po nieszczęśliwym upadku i uderzeniu się w głowę.

Jednak z pierwszych ustaleń śledczych, przeprowadzonych w mieszkaniu pary w ekskluzywnej dzielnicy Ipanema, wynika, że zmarły został brutalnie pobity.

"Podana przez konsula wersja zdarzeń, według której ofiara upadła, jest niezgodna z wnioskami z raportu kryminalistycznego" - oceniła Camila Lourenco z policji w Rio de Janeiro. Na ciele mężczyzny "stwierdzono kilka krwiaków, w tym na tułowiu, odpowiadających urazom zadanym przez kopnięcia, a także zmianom odpowiadającym atakowi cylindrycznym przedmiotem” – dodała.

Oprócz tego na zdjęciach udostępnionych przez policję widoczne są „plamy krwi na podłodze i na meblach w mieszkaniu pary” – dodaje AFP i informuje, że według doniesień lokalnych mediów Hahn „próbował oczyścić miejsce zbrodni przed przybyciem policji”. Dyplomata zeznał policji, że jego mąż, który miał za tydzień skończyć 53 lata, nadużywał alkoholu i tabletek nasennych.

Ambasada Niemiec w Brazylii, mimo kilkukrotnych zapytań, nie udzieliła AFP żadnych informacji. (PAP)

js/