USA. Uciekał przed policją, spowodował wypadek. Nie żyją cztery osoby

2022-08-16 09:48 aktualizacja: 2022-08-16, 15:53
Fot. Pixabay (grafika ilustracyjna)
Fot. Pixabay (grafika ilustracyjna)
Cztery osoby zginęły na autostradzie w zachodniej części Teksasu, kiedy uciekający przed policją kierowca z duża prędkością zjechał na przeciwny pas ruchu powodując czołowe zderzenie z innym autem - poinformowały w poniedziałek lokalne władz.

Wypadek miał miejsce na autostradzie nr 285 w następstwie pościgu, który rozpoczął się na drodze 90, ok. 370 km na zachód od San Antonio. Kiedy policjant zatrzymał tam ciężarówkę, jej kierowca nagle odjechał.

Według teksaskiego Departamentu ds. Bezpieczeństwa Publicznego (DPS) na autostradzie nr 285 uciekający z dużą prędkością mężczyzna zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył czołowo w nadjeżdżającego pickupa.

"Obydwa pojazdy stanęły w płomieniach. Niezidentyfikowany dotychczas kierowca ciężarówki i siedzący z tyłu Meksykanin zginęli na miejscu. Zginęli także dwaj mężczyźni z pickupa, mieszkańcy teksańskiego Del Rio" - poinformował DPS.

Jadąca w ciężarówce kobieta, która siedziała z przodu, obok kierowcy, doznała ciężkich obrażeń. W stanie krytycznym przewieziono ją śmigłowcem do szpitala w Odessie w stanie Teksas.

Podczas wypadku fragmenty obu pojazdów uszkodziły trzeci samochód, ale nikt w nim nie ucierpiał.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

mmi/