Magda Linette przegrała w finale Turnieju WTA w Chennai

2022-09-18 19:33 aktualizacja: 2022-09-18, 19:42
Magda Linette. Fot. PAP/Marcin Cholewiński
Magda Linette. Fot. PAP/Marcin Cholewiński
Rozstawiona z numerem trzecim Magda Linette przegrała z Lindą Fruhvirtovą 6:4, 3:6, 4:6 w finale turnieju WTA w Chennai w Indiach. To pierwszy tytuł w karierze 17-letniej czeskiej tenisistki.

Linette zajmuje w światowym rankingu 67. miejsce, a Fruhvirtova - 130. To było ich drugie spotkanie i pierwsza wygrana Czeszki. Polka była górą w ubiegłym roku w Cleveland.

30-letnia poznanianka po raz piąty wystąpiła w finale imprezy WTA. Na koncie ma dwa triumfy - w 2019 roku w Nowym Jorku i w 2020 w tajskim Hua Hin.

Pierwszy set należał do Linette, która gładko wygrywała gemy przy swoim podaniu i blisko była przełamania rywalki. Udało jej się to w końcu w dziewiątym gemie i chwilę później zamknęła pierwszą partię.

Druga miała odwrotny przebieg. Tym razem Fruhvirtova bardzo dobrze serwowała i wywierała presję na Linette dobrymi returnami. Czeszka przełamanie uzyskała w ósmym gemie, a po wygraniu kolejnego wyrównała stan meczu.

Emocjonujący był set trzeci. Linette prowadziła w nim już 4:1 i w tym momencie poprosiła o przerwę medyczną z powodu problemów z nogą. Wydawało się, że wszystko jest w porządku, bo Polka miała break pointa na 5:1. Fruhvirtova wyszła jednak z opresji, a Linette najwyraźniej opadła z sił. Czeszka wygrała pięć kolejnych gemów i odniosła największy sukces w karierze.

Mimo porażki Linette zaliczy awans w poniedziałkowym notowaniu rankingu - na 50. pozycję. Fruhvirtova natomiast znajdzie się na najwyższym w karierze 74. miejscu.

W nadchodzących dniach Linette będzie rywalizowała w turnieju w Seulu. Jest w nim rozstawiona z numerem trzecim, a jej pierwszą rywalką ma być 156. w rankingu Holenderka Arianne Hartono. (PAP)

kgr/